KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618445
nr 1561 8445
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, Flusterpromenaden, Uppsala. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 september 2023
kl 20:40:24
1/9 17:26:35
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin